ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ ТА СВОЮ СІМ’Ю ВІД КОРОНАВІРУСА

14.Тра.2020
ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ ТА СВОЮ СІМ’Ю ВІД КОРОНАВІРУСА

Спалахи респіраторних захворювань можуть виникати тоді, коли серед людей з’являється новий штам вірусу, що і відбулося із SARS-CoV-2, який вперше було ідентифіковано у Китаї у січні 2020 року. Оскільки це новий вірус, у населення практично немає імунітету до нього. Це сприяє швидкому поширенню вірусу від людини до людини по всьому світу. Можуть пройти місяці, перш ніж буде розроблена ефективна вакцина.

Що можна зробити особисто: Залишайтеся вдома, якщо ви захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря). Прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою. Часто мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними спиртовмісними засобами, уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель.

ЮНІСЕФ також навели симптоми нового коронавірусу: підвищення температури, кашель і задишка. У важчих випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання; у рідкісних випадках захворювання може бути смертельним.

Вірус передається через прямий контакт повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. Ще невідомо, наскільки довго вірус може жити на поверхнях, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.

Разом з тим, за рекомендаціями ЮНІСЕФ, використовувати медичну маску варто, якщо є респіраторні симптоми (кашель або чхання), для захисту інших.

В ЮНІСЕФ нагадали, що для уникнення зараження сім’ям слід дотримуватися кількох запобіжних заходів: часто мити руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук; прикривати рот і ніс при кашлі або чханні; уникати тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу; звертатися до лікаря, якщо є підвищена температура, кашель або важко дихати; уникати прямого незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами.

Галерея зображень
error: Content is protected !!